Még várat magára az első hazai győzelem

2020.10.11 12:10

A Lőrinci csapata ellen szerette volna megtörni hazai nyeretlenségét a Füzesabony a labdarúgó megyei I. osztály 8. fordulójában.

A mérkőzés úgy kezdődött, ahogy a hazai csapat eltervezte, sorra alakultak ki a nagyobbnál nagyobb lehetőségek, de nem sikerült ezekkel élniük. Előbb Nagy Bence lehetett volna eredményes, majd Fügedi Tamás puskázott el nagy lehetőséget.

Az első félidő ezután a mezőnyben folytatott küzdelemről szólt, alig akadt egy két lehetőség mindkét oldalon, így 0-0-s döntetlennel vonulhattak a felek szünetre.

A második félidő is hozta a küzdelmet a mezőnyben, ám a 68. percben a hazai védelem nem bírta a nyomást, és a vendégek megszerezték a vezetést. (0-1). Ezután fentebb tolta védekezését a Füzesabony, ezzel is kockázatot vállalva, aminek egy hazai kontra után újabb vendég gól lett az eredménye. (0-2)

Érezhetően ez megfogta a fiúkat, és a Lőrinci a 84. percben végleg eldöntötte a mérkőzést a harmadik góllal. (0-3)

A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy a 90. percben büntetőt hibázott a Füzesabony, aminek jogosságát nehezen viselte a vendég együttes, majd 10 percet állt a játék.

Végeredmény: Füzesabony SC- Lőrinci VSC 0-3 (0-0)

Bocsi Zoltán: – A mérkőzés elején kihagyott helyzetek, a végén megbosszulták magukat.