Drizner a mizsei meccs után: életben maradtunk

Nyolcgólos győzelmet arattak a füzesabonyiak a lajosmizseieknél.

A férfi NB I/B Keleti csoportjának 18. fordulójában:
Mizse KC–Juhász’99-Füzesabonyi SC 25:33  (8:15)
Lajosmizse, 100 néző. V.: Kovács M., Wenzel T.
FSC: POPCAK – FUNAK 5, HEVÉR 5, TAMÁS T. 4, MAGUSKA 10 (4), TAMÁS Á. 5, NAGY Á. 3. Cs.: Csapó – Horpáczi. Edző: Drizner Péter.
Az eredmény alakulása 5. perc: 2:1. 10. p.: 4:3. 15. p.: 4:5. 20. p.: 4:8. 25. p.: 5:11. 35. p.: 12:17. 40. p.: 14:20. 45. p.: 18:23. 50.: 20:24. 55.: 22:27.
Kiállítások: 20, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.

Az FSC tökéletes csapatmunkával rukkolt előFotó: Lénárt MártonAz FSC tökéletes csapatmunkával rukkolt előFotó: Lénárt Márton

A füzesabonyiak csupán tizenegy játékossal érkeztek a mérkőzésre, ezzel együtt a védekezés és a kapusteljesítmény fergeteges volt az első félidőben, amelynek 14. percében vette át a vezetést a vendéggárda. A látogatók jól szervezett támadásokkal bombázták a hazai csapatot, amit hibátlanul értékesítettek, a védekezés pedig szinte áthatolhatatlannak bizonyult a házigazdák számára. A második félidőben a Mizse KC taktikát váltott, emberfogással és előretolt védekezéssel próbálkozott megállítani a Füzesabonyt, a 27. perctől már az egész pályás letámadást is bevetették a hazaiak, azonban ezúttal végig kitartott az abonyi együttes, és győztesen vonult le a pályáról.

Drizner Péter: " Tökéletes csapatmunkával, életben maradtunk. "
Juniorok: 31:18 (20:5).
Következik: Füzesabony–Szeged U23, március 12., szombat, 18.00.